Zelfstandigenwet
Reactie
Naam
|
Ngongo-B (F. van Eldijk)
|
Plaats
|
Amstelveen
|
Datum
|
27 mei 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Jullie kiezen opnieuw een omweg om de doelen die je zegt na te streven te realiseren. Als je doel is duidelijkheid te geven aan opdrachtgevers en zelfstandigen, en het beschermen van het solidariteitsprincipe in onze sociale zekerheid, dan kun je volgens mij beter dat verhaal over ondernemerschap of werkrelatie beter laten varen.
Kies er liever voor om ondernemers - of alle mensen met een inkomen - te verplichten premies af te dragen.
Geen verzekeringen ook bij commerciele partijen. Gewoon netjes via de belastingdienst dezelfde zekerheden en dezelfde bijdragen als mensen in loondienst.
Formuleer daarnaast een minimum criterium waarbij opdrachtgevers een medewerker in een ZZP-constructie kunnen houden. Het meest voor de hand liggende is een minimumtarief.
Dan heb je een wet waarmee je de problemen rechtstreeks aanpakt.
Vraag2
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?
Een gebrek aan zelfstandigheid is niet het probleem dat jullie zeggen te willen oplossen. Los de echte problemen die jullie terecht duiden op.
Vraag3
Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?
Als je deze lijn doorzet kun je in ieder geval de wet aanvullen met:
- Een minimumtarief waaronder niemand als zelfstandig geldt. Bijvoorbeeld 150% van het geldende minimumloon.
- Een maximumtarief waarboven iedereen als zelfstandig geldt.
- Verplicht afdragen van premies voor zelfstandigen.