Zelfstandigenwet

Reactie

Naam Groenewegen Management BV (MR G. Groenewegen)
Plaats ACHTMAAL
Datum 31 mei 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Dilan, Thierry, zoals ik al eerder aangegeven heb: hoe zit het met gepensioneerde zzp-ers? Velen van ons werken nog door na hun pensioen gerechtigde leeftijd. Ik word dit jaar 70 en werk nog 40 uur voor een semi-overheid organisatie, omdat men daar de specifieke kennis en ervaring van mij nodig heeft. Ik weiger natuurlijk om in dienst te treden, en heb een aparte regeling getroffen.
Er zijn geen beschermende maatregelen nodig voor mij, want ik kan altijd terugvallen op mijn pensioen. Vanuit mijn BV heb een aansprakelijkheidsverzekering afgesloten. Dat is voldoende voor opdrachtgevers. Hoe staan jullie hier tegenover?

Vraag4

Acht u het noodzakelijk en/of wenselijk om een extra wetsartikel op te nemen voor het geval een zelfstandig werkende niet (volledig) voldoet aan de criteria in het nieuw voorgestelde lid 2 van BW 7:610?

Zo ja, hoe zou de vormgeving van een dergelijk derde lid er volgens u dan uit moeten zien?

Zo nee, moet in een dergelijke situatie dan holistisch gekeken worden naar de criteria uit het tweede lid of biedt het huidig wettelijk kader voldoende houvast voor een dergelijke situatie?
Ik zou mensen die boven de pensioengerechtigde leeftijd, toch nog werrkzaam zijn en zzp-er zijn, buiten deze wetgeving laten vallen. Wel als artikel opnemen in de wet, natuurlijk. :-)