Zelfstandigenwet

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Harderwijk
Datum 28 mei 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de Zelfstandigenwet? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Mijn reactie: Omdat bij velen géén sprake is van schijnzelfstandigheid, denk ik dat de regeldruk zoveel mogelijk beperkt moet worden. Mensen die gewoon hard werken en zelfstandig zijn, moeten niet lijden onder de mensen die hier niet goed mee om gaan. Kortom, graag terughoudendheid op meer regels en controle, want dit vergt de zelfstandige over het algemeen veel tijd.

En wat betreft pensioenopbouw, ik zit bij Brand New Day, maar doordat ik net onder de jaarruimte grens zit, is het lastiger om pensioen op te bouwen binnen het 'pensioenbeleggen'. Raadzaam is om hier ook te kijken naar een versoepeling.

Vraag2

Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vijf criteria uit de zelfstandigentoets?
-

Vraag3

Wat is volgens u een goede toetsbare invulling van de vier criteria uit de werkrelatietoets?
-