Rnb
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Tubbergen
|
Datum
|
1 juni 2022
|
Vraag1
Reacties op het ontwerp van deze wijzigingsregeling.
Met veel ongeloof reageer ik als natuur en dierenliefhebber op dit voorstel.
De Nederlandse beheerders van de natuur, onze eigen WBE groepen, zijn elke dag druk met de wildstand.
Onze eigen bos en veld bevindingen spreken in regio Twente van een ongekende hoge hazenstand die al enkele jaren in stijgende lijn is. Mijn oude oom spreekt over een hazenstand die hij al zijn 65 jaar in het veld nog nooit zo goed heeft meegemaakt. Ook het konijn maakt na enkele jaren van daling weer heel goed zijn intrede. Daar hebben wij geen rapport of verbod voor nodig, dat snappen wij zelf ook heel goed. Gaat het minder? Dan pakken we ander gereedschap om de dieren een betere biotoop te verzorgen.
Dit staat haaks op de uitspraken van de rapporten die de tweede kamer wél bereiken. U moet niet vergeten dat de vorm van brood en plezierjacht niet meer bestaat, er is louter beheer met het oog op goede gezonde wildstanden. Niet te veel ,vanwege ziektes, verkeersveiligheid en schade bij boeren. Maar zeker niet te weinig, we willen allemaal een gezonde leefbare stand en genieten van de dieren om ons heen,
Wanneer een verbod op de bejaagbare soorten in stand wordt gewerkt verliest Nederland langzaamaan zijn groep fanatieke beheerders. Een groep die zich jaarlijks al zoveel tegengewerkt voelt. Door hoge kosten in de papieren, lange wachttijden bij bijzondere wetten die altijd lijken te kampen met een te hoge werkdruk en personeelstekorten. Het is een zoals het lijkt ontmoedigingsbeleid.
Tienduizenden vrijwilligers, honderden uren per jaar aan fanatisme, de kosten van deze moeite en arbeid zijn niet in geld uit te drukken en absoluut onmisbaar.
Als u als overheid dit als oplossing ziet, dan mag u het ook oplossen aangaande lokale biotoopverbetering, onkosten betalen aan boeren en landbezitters vanwege gemiste akkeropbrengsten door het planten van struiken in plaats van mais, de arbeid om bosjes te verzagen in het voordeel van het dier, het inzaaien van planten en struiken, etc. Wij dragen onze taken graag aan u over.
Dit wordt al jaren, en elk jaar fanatieker, gedaan door jagersgroepen door heel jagend Nederland. Bij een verbod op beheer van de bejaagbare en beheerbare diersoorten voelt deze groep zich steeds minder geroepen om nog het geheel bij te staan. Onbegrepen en onbedoeld, het is een schandelijke vertoning op gronde van onderzoeken die door, naar gevoel, kantoormedewerkers worden gedaan en in zijn geheel niet kloppen.