Rnb

Reactie

Naam D. Piëst
Plaats Julianadorp
Datum 1 juni 2022

Vraag1

Reacties op het ontwerp van deze wijzigingsregeling.
Excellentie,
U kunt nog terug. U kunt uw ambtenaren opdragen de rapporten van Wageningen en SOVON nog eens kritisch te beoordelen. Ik besef het. Het is voor u bijna onmogelijk de aangenomen motie van de PvdD niet uit te voeren. Zeker als rapporten van twee ondezoeksinstituten aangeven dat de staat van instandhouding van de diersoorten op de lijst van bejaagbare soorten niet goed is.
Maar geven deze onderzoeksrapporten wel de werkelijke situatie weer? Is het populatieniveau van hazen en konijnen in ons land echt zo laag, dat zonder maatregelen voor het voortbestaan van deze soorten moet worden gevreesd? Zijn hazen en konijnen terecht op de nationale Rode Lijst van bedreigde inheemse diersoorten geplaatst? En is de staat van instandhouding van wilde eenden, houtduiven en fazanten inderdaad zorgelijk?
En wat gaat u doen met de soorten waarvan de staat van instandhouding uitstekend is en de soorten, die voor miljoenen euro’s schade aanrichten in de landbouwsector?
Van uw ministerie mag ik verwachten, dat zij rapporten van onderzoeksinstituten, hoe gerenomeerd ook, niet klakkeloos overneemt. Zeker als er gerede twijfel bestaat of de onderliggende data wel de werkelijkheid weergeeft.
Wat weerhoudt u ervan uw voornemen over het sluiten van de jacht op haas (in drie provincies) en konijn een jaar op op te schorten en de tijd te gebruiken om de werkelijke stand van de dieren met moderne middelen en soortgerichte telmethodes te achterhalen?
Waarom deze haast? Zijn deze dieren dan uitgestorven in ons land?
Zoals gezegd: u kunt nog terug.