Wijziging Besluit BRP ivm verkorten inschrijftermijn vreemdelingen e.a.

Reactie

Naam Gereformeerde Kerk Urk (K. Kaptijn)
Plaats Urk
Datum 17 januari 2017

Vraag1

Wilt u reageren op deze regeling? Dan kunt u hier uw reactie geven.
Urk, 17 januari 2017

Geachte heer/mevrouw,

Bij dezen willen wij graag ons bezwaar laten weten tegen het voornemen om de koppeling tussen de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA) en SILA in het voorjaar van 2018 te laten vervallen.

Dat heeft ernstige gevolgen voor de actualiteit en daarmee voor de betrouwbaarheid van het ledenbestand van onze kerkelijke gemeente.

Juist in deze tijd waarin vooral jongere mensen heel vaak verhuizen, wordt het heel moeilijk het ledenregister actueel te houden.

Veel mensen denken dat wanneer zij de kerkdiensten bezoeken en deelnemen aan activiteiten van onze gemeente, ze ook “lid” zijn, en ingeschreven in het register. Vooral in een grotere gemeente als de onze (bijna 5000 leden) is dat echter onmogelijk.

Juist de zwakkere in de samenleving raakt daarmee buiten beeld, omdat juist zij niet bij dit soort zaken stil staan. En juist deze mensen hebben de hulp van de kerk in deze sterk geïndividualiseerde samenleving het meest nodig.

Wij denken dat in de huidige regeling de privacy voldoende gewaarborgd is, en dat juist door kerkgenootschappen daar ook zorgvuldig mee wordt omgegaan.

Om deze redenen verzoeken wij dit voornemen in heroverweging te nemen, zodat kerkgenootschappen de bindende factor kunnen blijven in samenleving, iets wat steeds meer van belang wordt.

Namens de kerkenraad van de Gereformeerde kerk (PKN) te Urk.

Scriba Gereformeerde Kerk Urk
Kees Kaptijn
Duinriet 8
8322 CC Urk

Gereformeerde Kerk Urk
Postbus 162
8320 AD Urk