Herzieningswet Wet openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba en Wet financiën openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Kralendijk
|
Datum
|
8 oktober 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op de Herzieningswet Wet openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba en Wet financiën openbare lichamen Bonaire, Sint Eustatius en Saba, dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Ik zou een sterkere en actievere invulling van de Rijksvertegenwoordiger toejuichen, zodat er veel beter toegezien kan worden op goed en transparant bestuur. Dat is wat de inwoners van Bonaire verdienen.
Ik zie op Bonaire:
geen openbaar vervoer, geen betaalbare woningen, geen infrastructuur, geen veilige afvalverwerking (7 oktober weer enorme brand) enzovoorts.
En nu wil de Eilandsraad ook geen Rijksvertegenwoordiger meer.
Ik vermoed dat het de BC/ER leden gaat om de vrees:
geen zelfverrijking meer, geen vriendendiensten meer, geen gezag meer, …. Nu wordt alles gedaan om te voorkomen dat de Rijksvertegenwoordiger een serieuzere rol krijgt, zelfs gaat de ER hiervoor op de knieën bij de CAS landen.
Ik vraag me af of de inwoners van Bonaire (exclusief BC/ER leden) het hier mee eens zijn (er was nauwelijks interesse in de ER informatieve bijeenkomst WOL/FINBES van 26 september).