Besluit bescherming wolf en goudjakhals

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Nederland
Datum 9 mei 2025

Vraag1

Wilt u reageren op de wijziging van het Besluit kwaliteit leefomgeving en van het Besluit activiteiten leefomgeving (bescherming wolf en goudjakhals)? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een bericht te uploaden.
Mijns inziens, en van menig wolven deskundige geeft afschot juist ongewenste verstoring van de roedels met oncontroleerbare stressreacties in de roedel(s). Met als resultaat dat het gevolg van de "oplossing" meer gevaarlijke situaties oplevert dan het eigenlijke "probleem".
De overheden zouden meer moeten inzetten op preventieve maatregelen door (vooral) de dierhouderij (zowel hobby als professioneel) en meer aansturen op de natuur is voor het wild (groot èn klein), dus hardlopen e.d. in natuurgebieden ontmoedigen zoniet verbieden in sommige delen van het land (bekend wolven territorium).