Wet financiering kinderopvang
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Eindhoven
|
Datum
|
21 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt reageren op het gehele wetsvoorstel.
Een DAEB-structuur, die tot uniformiteit en prijsdruk leidt, kan deze regionale kracht ernstig ondermijnen en daarmee zowel economische groei als sociale inclusie schaden.
Alternatieven voor DAEB
Er zijn werkbare alternatieven denkbaar die de gewenste toegankelijkheid realiseren zonder de negatieve effecten van een DAEB-status of de schijn van staatssteun:
– Cessieconstructie: de overheid neemt de ouderbijdrage rechtstreeks over via cessie, waardoor 96% vergoeding voor ouders mogelijk wordt zonder inmenging in de bedrijfsvoering.
– Generieke toeslag: een transparant toeslagstelsel waarbij ouders vrijwel volledige vergoeding ontvangen, maar kinderopvangorganisaties de ruimte behouden om hun eigen tarief en kwaliteit te bepalen.
– Publiek-private samenwerking: structurele cofinanciering waarbij de overheid een basisbijdrage garandeert en ruimte laat voor differentiatie en innovatie in de markt.
Momenteel zijn veel ondernemers aan het stoppen met investeren in uitbreiding van capaciteit omdat het te onzeker is dat zij die investering terug krijgen en dat capaciteit juist nodig is om aan de toekomstige vraag te voldoen. Tot slot is het zo dat ondernemers de onderneming als pensioen voorziening hebben en dat de waarde van dit pensioen wordt gedecimeerd door de invoering van een DAEB met beperkingen op rendementen.
Alternatieven zoals een cessieconstructie of een generieke toeslag bieden betere waarborgen voor kwaliteit, toegankelijkheid en keuzevrijheid.