Wet financiering kinderopvang
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Maasland
|
Datum
|
20 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt reageren op het gehele wetsvoorstel.
Werkelijk waar een belachelijke stap achteruit. Het invoeren van DAEB is het kiezen tussen 2 absolute kwaden:
-> Potentiële (te) hoge uurtarieven die kunnen leiden tot ongekende (en zogenoemde woeker)winsten. Ik kan hierin heel goed begrijpen dat de overheid dat wilt voorkomen. Waardoor je dus het volgende kwaad in de hand werkt.
-> Regulering uurtarieven, dit is voor veel kleine(re) organisaties totaal geen haalbare kaart. De 6-8% winst over je eigen vermogen is voor sommige organisaties dusdanig laag dat een forse CAO-stijging (zoals we deze afgelopen jaren al hebben gezien) al funest kan zijn en kinderopvangorganisaties letterlijk de nek kan kosten. Het resultaat hiervan is dat de ene na de andere kinderopvangorganisatie noodgedwongen de stekker eruit moet trekken, met nog langere wachtlijsten tot gevolg.
Daarbij hebben we ook nog de ongelijkheid die blijft groeien, waar de KOT nu daalt naarmate de ouders meer verdienen. Trekt dit op deze manier gelijk en houden de rijken onder aan de streep meer geld over.
Ik zou er volledig voor openstaan om de kinderopvangtoeslag direct van de overheid te ontvangen.
Maar de weg die nu gepresenteerd is, zal voor vele organisaties een doodlopende zijn.