Voorstel voor een Wet op de defensiegereedheid

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Nieuwerbrug aan den Rijn
Datum 10 juni 2025

Vraag1

Wat vindt u van dit voorstel?
Voorstel behoeft wat aanpassingen:
Bij artikel 4.5 is onder lid c de uitzondering zodanig vaag geformuleerd ("afdoende beveiligd"), dat dit er op neer komt dat Defensie altijd bijzondere persoonsgegevens mag verwerken.
Bij artikel 4.6 ontbreekt nog een bepaling dat gegevens verwerkt tijdens de gereedstelling niet mogen worden gebruikt voor de militaire inzet of artikel 4.7. (scheiden van test/trainingsdata en operationele data).
Bij artikel 4.7 lid 4 sub a, onduidelijk wat de rolverdeling is tussen de krijgsmacht en de MIVD. Dit kan en moet veel scherper. Bijvoorbeeld, lid 6 aanscherpen alleen onder aanwijzing van de MIVD.
Artikel 4.8 is heel ruim geformuleerd, zonder verdere waarborgen en daarmee geen toezicht mogelijk. Lid 2 geeft de krijgsmacht dezelfde bevoegdheden als de MIVD, maar dan zonder toezicht van een TIB of CTIVD.
Artikel 4.9 lid 3, "in de nabijheid van" is vaag; een kilometer is ook nog nabij?
Bij artikel 4.14 ontbreekt de plicht van de minister om betrokken persoon te informeren over het feit dat/zijn haar gegevens zijn verwerkt. In de wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten is dit wel opgenomen.
Artikel 7.1 is een beetje raar, als de Wodg gericht is op het creëren van een grondslag van gegevensverwerking onder de AVG, om dan in 7.1 de hele AVG niet van toepassing te verklaren?