Wet vuurwerkverbod

Reactie

Naam Olaf van Dijk
Plaats HENDRIK-IDO-AMBACHT
Datum 4 januari 2022

Vraag1

Wat is uw opvatting over de introductie van een algemeen vuurwerkverbod voor consumenten?
Er worden twee onderdelen van de jaarwisseling in Nederland door elkaar gehaald en nu komt er mogelijk een verbod voor het onderdeel waar geen problemen mee zijn.

1. We hebben te maken met een handel en gebruik van illegaal zwaar vuurwerk (en geknutsel daarmee). Veel komt binnen via andere EU-landen. Aanpak hiervan lijkt mij handig : A) Maak afspraken met buurlanden en ook Polen etc. dat er bij verkoop van vuurwerk gevraagd wordt naar het paspoort. Geen ingezetene van dat land = geen vuurwerk mee. B) Controles aan de grens geven nu het gevoel dat er amper pakkans is. Helaas is hier een grotere inzet op nodig. C) Maak duidelijk dat de handel in illegaal vuurwerk zwaar wordt gestraft. Ook het opblazen van spullen in de openbare ruimte kan alleen worden gedaan met illegaal vuurwerk, daarom zal eenieder die gepakt wordt na zo'n vernieling berecht moeten worden alsof iemand zwaar illegaal vuurwerk in handen had (Wet Wapens en Munitie). Dit soort vuurwerk zorgt wekenlang voor de overlast en voor de vernielingen/vuurwerkslachtoffers. En het zijn dezelfde daders die brandstichten etc. Ik ken geen enkele 'legale vuurwerkkoper' die dingen vernielt.

Dit alles staat los van het afsteken van goedgekeurd F2-consumenten vuurwerk, wat alleen de laatste drie dagen van het jaar te verkrijgen is. En wat ook nog in soorten flink is teruggebracht naar alleen stabiel siervuurwerk. We hebben door de twee corona-verboden niet eens kunnen zien wat het verbod op single-shots, pijlen en rotjes voor effect heeft. Ik denk een heel groot effect, want het gerommel met vuurwerk, gebeurt vaak met dit losse spul. Zeker kinderen gaan hiermee rotzooien. Laat de verkoop in stand van vuurwerk, alleen op de laatste drie dagen van het jaar. Geef bij iedere bestelling verplicht een vuurwerkbril mee + folder met een paar duidelijke aanwijzingen.