Wet vuurwerkverbod

Reactie

Naam E. Vonders
Plaats Leidschendam
Datum 26 januari 2022

Vraag1

Wat is uw opvatting over de introductie van een algemeen vuurwerkverbod voor consumenten?
Volstrekt mee oneens. De trend om steeds maar zaken te verbieden om op die manier overlast tegen te gaan, blijkt regelmatig niet het gewenste resultaat op te leveren. Het vuurwerkverbod waar nu om gevraagd wordt, heeft mijns inziens dan ook niets te maken met het wel & wee van de burger, maar slechts een politieke motivatie tbv onderling belang.

Met juiste cijfers en aantallen en feiten wordt niets gedaan. Iedereen meent een expert te zijn, maar naar de echte experts wordt niet geluisterd. Het echte probleem (illegaal, steeds zwaarder wordend vuurwerk, en dan ook nog in verkeerde handen) is al jaren bekend, maar is teveel moeite / te eng/ te lastig om goed georganiseerd aan te pakken. In plaats daarvan moeten hardwerkende ondernemers, en miljoenen burgers die wel degelijk ontzettend veel plezier en blijdschap halen uit de 8 uurtjes, en de aanloopperiode naar die uurtjes toe, waarop legaal vuurwerk, legaal afgestoken mag worden, hiervoor de rekening betalen.

De enige zekerheid die een totaalverbod geeft, is dat de enorme overlast die jaarlijks zal toenemen in de vorm van geluid, vernielingen en (levens) gevaarlijke situaties, direct gevolg zal zijn van een stukje symboolpolitiek, van slechts een handvol mensen die zich als doel hebben gesteld ook deze prachtige traditie om zeep te helpen in plaats van na te denken over een passender oplossing voor iedereen, dan slechts aan 1 die alleen in hun eigen straatje past.

Bijlage

  • Bijlage