Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
mevrouw S.T. Balsma
|
Plaats
|
Hilversum
|
Datum
|
15 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Dit wetsvoorstel maakt opkomen voor mensen die lijden onder geweld en honger zoals in Gaza strafbaar, omdat één op één wordt aangenomen dat als je voor deze mensen opkomt, je voor Hamas bent.
Ik ben tegen geweld in welke vorm dan ook.
En ik wil me kunnen uiten als mijn regering machtsbelangen boven menselijke waarden lijkt te stellen. Dat heeft niets met het verheerlijken van terrorisme te maken, maar zou met deze wet wel zo geduid kunnen worden.
Deze wet is onnodig, er bestaat al een wet die ingezet kan worden om het steunen van terrorisme strafbaar te maken.
Bovendien is de wet die nu voorligt heel onduidelijk geformuleerd, waardoor mensen onschuldig geframed kunnen worden als aanhangers van terrorisme. Dit is wat er nu in Engeland gebeurd
Bijlage