Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Drs M Imelman
|
Plaats
|
Eelde
|
Datum
|
10 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Mij is onduidelijk wat er onder terrorisme en terroristische organisaties wordt verstaan.
Daar kunnen de meningen nogal over verschillen. Dat blijkt nu al uit het feit dat sommige landen (overheden) bepaalde organisaties als terroristisch bestempelen en andere niet. Zolang daar geen unanimiteit over is en dus willekeur dan zit er willekeur in deze wet. Ik ben er juist trots op dat er in NL over het algemeen weinig sprake is van willekeur. Dat heeft als keerzijde dat er veel regels zijn, maar dit is de positieve uitkomst ervan.
Deze wet werkt willekeur juist in de hand, dus niet doen!
Nota bene, deze wet wordt voorgesteld door een regering die a. demissionair is en b. met de wet niet de mening van het overgrote deel van de Nederlandse bevolking lijkt te vertegenwoordigen.
We komen in NL op voor minderheden, en dat is mooi, maar met deze wet is dat juist niet het geval....