Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Gouda
|
Datum
|
11 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Ik dien bezwaar in tegen dit wetsvoorstel om de volgende redenen;
Het voorstel is niet voldoende en niet helder afgebakend. De termen die erin gebruikt worden zijn vaag waardoor er risico ontstaat op willekeurige "handhaving".
Nieuwe wetsvoorstel is te vaag en er bestaat risico op willekeur.
Ook is er huidige wetgeving die (aanzetten tot) geweld strafbaar stelt en in grotere mate voldoet aan de benodigde afgebakende voorwaarden en dus ook veel adequater getoetst kan worden door de rechtbank.
Wat is de werkelijke motivatie achter het indienen van dit nieuwe wetsvoorstel, vraag ik mij af?
Wij hebben recht op vrijheden; van meningsuiting, persvrijheid en demonstratierecht om ons uit te spreken tegen onrecht en solidair te tonen met diegenen die onderdrukt worden.
Met dit nieuwe wetsvoorstel komen die vrijheden en verworven rechten ernstig in het geding.
Wij hebben een stem gekregen en zullen die blijven gebruiken!