Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Dr C. Nieuwboer
|
Plaats
|
Den Haag
|
Datum
|
10 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Het wetsvoorstel is onnodig.
Het is dan ook de vraag wat de motivatie is voor dit voorstel.
De huidige wet (Art 132 Sr.) bevat namelijk betere definities, duidelijker voorwaarden, is veel specifieker en voorziet in rechterlijke toetsing.
Er zijn de afgelopen jaren legitieme en legale demonstraties geweest, die met de vage termen en interpretaties van het nieuwe wetsvoorstel in de toekomst mogelijk strafbaar zouden zijn.
Dat is onacceptabel.
Demonstraties "schuren" per definitie tegen macht en gewoonte. Dat is precies het doel van een demonstratie.
Wat terreur en terrorisme betreft: deze termen horen zeer zorgvuldig gedefinieerd te worden. Want anders is er geen deugdelijk controlemechanisme om gronden voor ingrijpen goed te interpreteren en uit te voeren.
Het nieuwe wetsvoorstel is te vaag en werkt daardoor willekeur en machtsmisbruik in de hand.