Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Spijkenisse
|
Datum
|
22 juli 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Hierbij reageer ik met dank aan Mr. Salomon op de internetconsultatie inzake het Wetsvoorstel strafbaarstelling?
? verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuigingen aan terroristische organisaties.? Dit wetsvoorstel ziet op de strafbaarstelling van drie gedragen die op dit moment niet?? strafbaar zijn: het verheerlijken van een terroristisch misdrijf, het verspreiden van? verheerlijking van een terroristisch misdrijf, en de steunbetuiging aan een van rechtswege? verboden organisatie.?? De voorgestelde strafbaarstellingen zijn naar hun aard en in de uitvoering onverenigbaar? met de grondbeginselen van de democratische rechtsstaat en een vrije, democratische? samenleving. De gedragingen die door wetsvoorstel verboden worden gesteld zijn? gedragingen die naar hun aard thuishoren in een democratische rechtsstaat, ook al is men? het daar op moreel vlak niet mee eens. Uitingen moeten kunnen shockeren, kwetsen en? verontrusten, aldus het EHRM.?? De voorgestelde wetswijziging heeft alle schijn dat het niet zozeer bedoeld is om? terroristische organisaties te schaden, maar om Nederlanders ‘in bescherming’ te nemen?
? tegen onwelgevallige meningen. De redenering en onderbouwing voor dit wetsvoorstel is? zeer tendentieus: volgens de Minister zouden de in dit wetsvoorstel verboden uitingen? mogelijkerwijs kunnen leiden tot een vergrote materiële steun voor terroristische? organisaties. Deze zeer tendentieuze gevolgtrekking rechtvaardigt geenszins het gevolg, dat?? bepaalde vormen van meningsuiting compleet worden uitgeschakeld.? De conclusie is dan ook dat dit wetsvoorstel moet worden ingetrokken. Er is geen vorm? waarin dit wetsvoorstel zich verhoudt met de beginselen van een vrije samenleving. Het? moet dus worden verworpen.?
?