Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Leiden
Datum 12 augustus 2025

Vraag1

Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Dit voorstel geeft extremistische politieke groeperingen de kans om tegenstanders met een ander gedachtengoed monddood te maken. Je ziet dat nu gebeuren in GB en in de US.
Aangezien we nu een uiterst rechtse regering hebben zal dit betekenen dat mensen met hun onwelgevallige ideeën het zwijgen wordt opgelegd. Dan mogen we niet meer demonstreren tegen genocide of tegen het veel te gebrekkige klimaatbeleid. Dan worden we een soort China of Rusland, waar mensen met het 'onjuiste' gedachtengoed ook hun mond moeten houden.
Daarom vind ik dit wetsvoorstel een gevaar voor de democratie.