Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Amsterdam
|
Datum
|
13 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Multatuli schreef al dat de muiters van gisteren de patriotten van morgen kunnen zijn (bijv. het verzet tegen de regentenkliek rond stadhouder Willem V tegenover de latere modernisering van het staatsbestel door de Fransen en erna). De verzetslieden van de Tweede Wereldoorlog waren in de ogen van de Duitsers terroristen, terwijl wij ze tegenwoordig als Nederlandse helden zien.
Wie bepaalt dus wie een terrorist is. Israél ziet in Palestijenen terroristen, maar pleegt daardoor als excuus de meest gruwelijke misdaden (wie is hier de terrorist?) Het is de bestaande orde die zichzelf verdedigt door degene die zich tegen die orde verzet een 'terrorist' te noemen. Maar die zobenoemde terroristen verzetten zich in de geschiedenis regelmatig terecht tegen die orde, omdat die onderdrukkend, te conservatief of te corrupt is. Om die reden moet de 'bestaande orde' niet te makkelijk het stempel terrorisme op haar 'oppositie' kunnen drukken. Ik ben daarom een fel tegenstander van deze wetgeving.
Bijlage