Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
JC van der Zwan
|
Plaats
|
Groningen
|
Datum
|
13 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Het lijkt mij een onzekere fundering van een wetsvoorstel zonder goed uit te bouwen wat wordt gezien als terreur of verheerlijking ervan.
In deze tijd van deepfakes, flitsend nieuws en commentaar door middel van afbeeldingen op sociale media, is het onbegonnen werk voor elke burger om alles te controleren voor dat er gedeeld of gereageerd wordt.
In mijn opinie zou een kwaadwillende landsbestuurder zonder al te veel moeite grote groepen mensen kunnen laten arresteren, slechts omdat ze een kleur, afbeelding of symbool van een - door de bestuurder bepaalde terreuractie of terreurpleger - bij zich hebben.
Wat als ik zou demonstreren en ik kom tijdens de demonstratie iemand tegen die zo’n symbool op diens rug heeft staan. Ik heb het niet gezien, maar omdat ik nu samen met diegene sta te demonstreren, en omdat er ergens op de aarde hetzelfde symbool gebruikt terwijl ze terreur plegen, worden wij opgepakt.
Dat is schandalig.
Dit wetsvoorstel onderdrukt ons recht op vrijheid van meningsuiting, recht op persvrijheid, recht op vrijheid van religie en protestrecht.
Laten we alstublieft ons gezond verstand gebruiken, en niet zomaar met volledige willekeur een wet aannemen die ervoor zorgt dat we met angst in ons hart de deur uitgaan omdat we niet alle symboliek van de wereld kunnen onthouden en wellicht vandaag ineens gearresteerd zouden kunnen worden voor het dragen van een bedrukt kledingstuk of herkenbaar sieraad.