Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Rotterdam
|
Datum
|
15 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Beste lezer,
Ik vrees de consequenties die dit wetsvoorstel zal hebben voor onze democratische rechtsstaat. Er kan niet gegarandeerd worden dat de expliciete vaagheid van de clausules gebruikt kunnen worden (door welk kabinet dan ook) om politiek weerstand en/of tegenstanders op te sluiten. Simpelweg een organisatie waar je het niet mee eens bent markeren als terroristische organisatie kan leiden tot praktijken die wie in Rusland zien, waar we gezamenlijk dan op neer kijken omdat het een dictatorschap is.
In Engeland hebben we al gezien wat het doet; veteranen en ouderen die in ieders oog niets kwaadwillends doen worden opgepakt door de politie omdat ze demonstreren tegen de moord op mensenlevens. Dit is absurd. Laat Nederland niet naar hetzelfde niveau zakken.