Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Rotterdam
|
Datum
|
22 juli 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Ik maak me grote zorgen over dit wetsvoorstel.
Ik vind het belangrijk dat terrorisme aangepakt kan worden, maar ben er niet gerust op over wat er dan wel of niet onder 'openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties' verstaan gaat worden door de huidige of toekomstige overheid.
Op dit moment wordt protest tegen uitblijven van sancties tegen een bevriend land dat een genocide aan het uitvoeren is, al volkomen onterecht gezien als steunbetuiging aan een terroristische organisatie.
Het baart me zorgen dat de -nu demissionaire- Minister van Justitie en Veiligheid, van mening was dat het tonen van een stukje watermeloen in de Tweede Kamer door de fractievoorzitter Partij voor de Dieren, een uiting van terrorisme was.
Terwijl zij alleen duidelijk wilde maken dat ze vind dat deze regering iets tegen genocide op het Palestijnse volk moet ondernemen.
Ik ben er niet gerust op dat deze wet zich richt op de werkelijke bedreigingen van onze democratie.
Ik vind het gevaarlijk dat met de voorgestelde strafbaarstellingen verschillende grond- en mensenrechten kunnen worden beperkt, in het bijzonder het recht op vrijheid van meningsuiting en het recht op vrijheid van vergadering en vereniging, aangezien er nu mensen die protesteren tegen de genocide aangepakt worden, en Francesca Albanese, de speciale VN-rapporteur voor de bezette Palestijnse gebieden wordt tegengehouden haar werk te doen, terwijl haatzaaiende politici gewoon hun gang kunnen gaan.