Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
Naam
|
Drs. L.G. van Swol-Noomen
|
Plaats
|
Sint Pancras
|
Datum
|
15 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Beste heer/mevrouw,
Middels deze reactie wil ik graag bezwaar maken op het voorliggende wetsvoorstel 'Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties'.
Het wetsvoorstel baart mij ernstige zorgen om de volgende redenen:
1) Willekeur in de toepasbaarheid van de wetgeving.
2) Er een kans aanwezig is dat de voorgestelde wetgeving als politiek instrument wordt misbruikt met als mogelijk resultaat de uitholling van onze de democratie. Uitholling van de democratie moet ten alle tijden voorkomen worden.
3) Risico tot beperking van de vrijheid van meningsuiting, persvrijheid en het demonstratierecht wat wederom de democratie negatief beïnvloedt en uiteindelijk dus een negatief effect heeft op onze (nu nog) democratische samenleving.
4) De huidige wetgeving Art 132 Sr, bevat reeds goed afgebakende voorwaarden, is veel specifieker en voorziet in rechterlijke toetsing. Dit maakt dit voorstel overbodig.
5) Het wetsvoorstel lijkt met name een wispelturige politiek te dienen en niet een samenleving.
6) De term terrorisme wordt nu al met willekeur ingezet door onze politici en deze wet geeft aan deze willekeur nu ook een legitieme basis die gevaarlijk is.
Kortom, deze wet is overbodig en brengt risico's voor onze democratische samenleving met zich mee die voorkomen dienen te worden als we de democratie hoog in het vaandel hebben in Nederland.