Wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijken van terrorisme en openbare steunbetuiging aan terroristische organisaties
Reactie
|
Naam
|
Anoniem
|
|
Plaats
|
Zutphen
|
|
Datum
|
14 augustus 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op het wetsvoorstel? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
Ik maak ernstig bezwaar tegen dit wetsvoorstel. Een democratie is erop gebaseerd dat iedereen een eigen mening mag hebben en ook uiten en dat hierover normaal met elkaar gepraat kan worden. Niet voor niets is dit verankerd in onze grondwet. Hoe vervelend we dit soms ook vinden, dit geldt ook voor vertegenwoordigers van terroristische organisaties. Hoe kunnen we ooit terroristen begrijpen en proberen van gedachten te veranderen als zij zich niet eens meer op een vreedzame wijze mogen uiten?
Daar komt nog bovenop dat de uitleg van (steun aan) terrorisme vaak verandert afhankelijk van welke politieke stroming er op dat moment aan de macht is. Ik ben bijvoorbeeld tegen Hamas, maar als ik een watermeloen wil delen, dan is gebleken dat een zeker mevr. Yesilgöz van een bepaalde partij je kan beschuldigen van het steunen van Hamas.
Ik leef graag in een goede, gezonde democratie waarin je normaal als volwassenen met elkaar kan praten, ook over onprettige en ongewenste zienswijzen. Deze wet hoort mijn inziens niet in ons mooie Nederland thuis.