houdende wijziging van de Tabaks- en rookwarenregeling in verband met het invoeren van standaardverpakkingen voor sigaren en elektronische dampwaar

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Blaricum
Datum 8 juli 2025

Vraag1

U kunt reageren op de gehele regeling en de toelichting.
Naar mijn mening drijft het plainpackaging alleen maar nóg meer mensen naar het buitenland om daar de tabak tegen een fractie van de prijzen in Nederland in te slaan. (Aangezien deze regel alleen voor het piepkleine landje Nederland geldt, drijft het de prijzen door het omverpakken weer extra op. Sommige merken zijn dan ook niet bereid hier aan mee te werken en verkrijgbaarheid zal dan dus weer lonken over de landsgrenzen.)
Er is een gigantisch smokkeltraject ontstaan hierdoor en dat voor een legaal Nederlands product!
De overheid, en daarmee zijn burgers, lopen hierdoor gigantische omzetten en accijnzen mis. Tevens lijkt het aantal rokers af te nemen op papier, echter zijn deze cijfers dus niet correct aangezien de tabak afname in o.a. Duitsland en Polen niet in de Nederlandse cijfers is terug te zien.
Conclusie; het slaat de plank mis!