Regeling aanwijzing consumentenvuurwerk (RAC)
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Vinkega
|
Datum
|
3 juli 2025
|
Vraag1
U kunt tot en met 30 juli via deze website reageren op alle onderdelen van de Regeling aanwijzing consumentenvuurwerk en de toelichting. Verwacht u dat de regeling effect heeft op u of uw organisatie?
Geacht ministerie,
Wij maken bezwaar tegen de voorgenomen wijziging van de Rac, waarbij de burstlading wordt beperkt tot 5% en fluit- en whirlladingen worden verboden. Deze effecten zijn essentieel voor professionele vuurwerkshows, waarin veel gebruik wordt gemaakt van consumentenvuurwerk.
De veiligheid van professionele shows verandert niet door het schrappen van deze effecten, aangezien deze shows onder strikt toezicht en met veiligheidsmaatregelen worden uitgevoerd. Bovendien is F2-vuurwerk voor consumenten straks verboden, waardoor deze maatregel uitsluitend negatieve gevolgen heeft voor professionele bedrijven.
Wij verzoeken u dan ook dringend om:
1. Een uitzondering op te nemen voor gebruik van deze effecten bij professionele vuurwerkshows, of
2. De voorgestelde wijziging in zijn geheel te heroverwegen.
Jan Pruiksma
Sense Effects