Subsidieregeling Inrichten Opleidingsstructuur Helpenden, Verzorgenden en Verpleegkundigen
Reactie
Naam
|
Anoniem
|
Plaats
|
Almere
|
Datum
|
16 mei 2025
|
Vraag1
Wilt u reageren op de subsidieregeling Inrichten Opleidingsstructuur Helpenden, Verzorgenden en Verpleegkundigen? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een bericht achter te laten of door een document te uploaden.
En weer de Pavlov reactie bij de overheid. Er is een probleem en dat moet met (nog meer) (gemeenschaps)geld opgelost worden. En dat terwijl de zorgkosten al een van de hoogste kostenposten op de begroting zijn. En dat terwijl de burger jaarlijks meer en meer gaat betalen voor de zorg en er steeds minder voor terug krijgt.
Wanneer dringt het besef nu eens door dat een maatschappij die meer dan 50% van het BNP door de overheid laat uitgeven in niets meer lijkt op een markteconomie maar steeds meer trekken begint te vertonen van een planeconomie, een communistisch land zo je wil?
Een dergelijke bak geld bij de overheid leidt eigenlijk per definitie tot ondoelmatig handelen en vormt een voedingsbodem voor corruptie - ik meen dat er op het hoogste niveau bij de EU ook discussies spelen daaromtrent.
Verder kan het geen kwaad stil te staan bij het feit dat ongeveer 50% van de bevolking het geld moet opbrengen maar dat van die 50% al een fors deel bij de overheid werkt - in nuttige en minder nuttige functies.
Het wordt dus hoog tijd voor OMDENKEN.
Kunnen wij nog wel door gaan met het inrichten van nog meer organisaties, nog meer overleggroepen enzovoorts?
Of zijn we zo ver doorgeschoten dat we onze eigen problemen maken door vooral het DOEN uit de weg te gaan?
In de zorg klagen de medewerkers al dat een fors deel van hun tijd op gaat aan onnodige administraties.
Schrap dat en er komt capaciteit en geld vrij om precies te bereiken wat hier voorgesteld wordt met subsidie op te lossen.
DENK OM
Onderlinge afstemming? prima.
Inspelen op verandering? prima.
Extra geld daarvoor uittrekken? zeer waarschijnlijk onnodig en zeker onwenselijk.