Verlenging naturalisatietermijnen

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Eidnhoven
Datum 13 oktober 2025

Vraag1

U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Geachte heer/mevrouw,

Ik wil graag mijn mening geven over het voorstel om de naturalisatietermijn te verlengen tot tien jaar.
Ik vind dat dit voorstel te streng en te lang is. De huidige termijn van vijf jaar is eerlijk en genoeg om te beoordelen of iemand goed is geïntegreerd in de Nederlandse samenleving.

In plaats van de termijn langer te maken, is het beter om het bestaande proces te verbeteren en de controles te versterken. Men kan ook denken aan een tijdelijk of voorwaardelijk staatsburgerschap. Zo kan na een aantal jaren worden gekeken of iemand echt goed meedoet in de maatschappij en economisch zelfstandig is.

Ik bevind mij in de hoogste belastingschijf en draag op verschillende manieren bij aan de Nederlandse economie. Daarom vind ik het niet terecht dat de weg naar het staatsburgerschap moeilijker wordt gemaakt voor mensen die actief bijdragen aan de samenleving.

Er wonen in Nederland ook veel mensen die hier al generaties lang zijn, nooit hebben gewerkt en volledig leven van sociale uitkeringen. In plaats van nieuwe aanvragen moeilijker te maken, zou het beter zijn om zulke situaties opnieuw te bekijken.

Nieuwe aanvragers zijn vaak gemotiveerd en actief om te integreren. Daarom is het belangrijk om hen kansen te geven, niet om de regels zwaarder te maken.

Samenvattend: het verlengen van de naturalisatietermijn tot tien jaar is geen goede oplossing. Het is beter om te werken aan echte integratie, deelname aan de maatschappij en respect voor de wet. Dat is eerlijker en nuttiger voor iedereen.

Met vriendelijke groet,