Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
|
Naam
|
Anoniem
|
|
Plaats
|
Breda
|
|
Datum
|
11 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Ik ben tegen het voorstel om de naturalisatietermijn te verlengen van vijf naar tien jaar en de eisen te verzwaren.
De huidige termijn van vijf jaar is al voldoende om een duurzame band met Nederland aan te tonen. Een verlenging voegt weinig toe aan integratie maar vertraagt deelname en binding. Naturalisation versterkt de samenleving; uitstel verzwakt haar.
Bovendien zal dit voorstel hoogopgeleide arbeidsmigranten en internationaal talent ontmoedigen om zich hier blijvend te vestigen. Zonder uitzicht op burgerschap kiezen zij voor andere landen, wat de groei, innovatie en concurrentiekracht van Nederland schaadt.
Behoud daarom de termijn van vijf jaar en stimuleer integratie op een positieve manier in plaats van uitsluiting te verlengen.