Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
|
Naam
|
Anoniem
|
|
Plaats
|
Maarssen
|
|
Datum
|
3 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Dit is slecht voor mensen die naar Nederland komen en slecht voor alle andere mensen in Nederland. Met deze wet zou ons land heel erg achteruit gaan.
Ik heb een vriend die al jaren in Nederland woont en werkt en hij moet overleven van maand tot maand omdat hij geen toekomst vooruitzicht heeft. Als mijn vriend zou eerder zou kunnen naturaliseren, dan zou die:
- Leven met minder stress en met meer hoop. In deze staat zou die veel kunnen gaan doen: meer betrokken worden in de buurt, meer vrijwilligers werk doen, sociale contacten met andere Nederlanders opbouwen en versterken.
- Meer investeren in lange termijn projecten: meer Nederlands leren, meer studeren, een project of bedrijf opstarten.
- Beter werk kunnen vinden: werk die beter is voor hem, en ook werk die bijdraagt aan het welzijn van iedereen in Nederland: leraar worden, zorgen voor ouderen en kinderen. Nu zit die vast in het verkopen van alcoholische drank, wat echt nutteloos is en slecht is voor de gezondheid van mensen.
Met meer mogelijkheden, beter werk, meer zinvol werk, meer sociale contacten, zou die uit zijn depressie kunnen komen en blij zijn. Dit is belangrijk voor mij omdat het mijn vriend is en omdat ik van hem hou. Het maakt mij verdrietig om te zien dat hij het zo moeilijk heeft omdat hij vast zit, weinig toekomst vooruitzicht heeft, en weinig mogelijkheden heeft. En de depressie van mensen die naar Nederland komen heeft ook slechte gevolgen voor Nederland: zijn partner (ook een vriend van mij) is Nederlands, en heeft in de afgelopen jaren zo veel voor hem gezorgd terwijl. Als hij eerder zou kunnen naturaliseren en blijer zou zijn, dat had zijn partner al die tijd, energie, en emotionele energie kunnen stoppen in andere dingen die hun beter maakt en die Nederland beter maakt. En niet alleen dat, maar als mijn vriend meer mogelijkheden zou krijgen en blijer zou zijn, zou die niet alleen minder zorg nodig hebben, maar dan zou die zelf in een staat zijn om van zijn partner en van anderen te zorgen die het moeilijk hebben.
Geloof alsjeblieft dat we mensen de kans moeten geven om snel te naturaliseren. Doe het voor mijn vriend. Doe het voor alle mensen die her zijn en meer willen doen maar niet kunnen omdat ze het zo moeilijk voor hun wordt gemaakt. Als jullie Nederland beter willen maken, moeten jullie zorgen voor de mensen die dit land maken, en dat zijn alle mensen in dit land, inclusief alle mensen die hier na hun geboorten zijn gekomen.