Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
| Naam | Anoniem |
|---|---|
| Plaats | Amsterdam |
| Datum | 7 oktober 2025 |
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.Het veranderen van de termijn om partners van Nederlanders pas na 5 jaar te naturaliseren in plaats van 3 jaar draagt niet bij aan de algehele strekking van dit wetsvoorstel. Wanneer aan de inburgeringseisen is voldaan en de Nederlandse partner aantoonbaar het Nederlandse gedachtengoed deelt met de naturalisandus, zal een termijnverlenging van 2 jaar geen wezenlijk verschil opleveren. Een Nederlandse partner, welke aantoonbaar leeft volgens het Nederlandse gedachtengoed, is juist het perfecte middel om inburgering te laten slagen. Het 'straffen' van deze groep is daarmee een contraproductief middel voor correcte inburgering. De Nederlandse partner moet mijnsinziens juist een voorbeeldfunctie zijn voor ideale inburgering. Een veel logischer voorstel zou zijn om de Nederlandse partner van de immigrant een test te laten doen om aan te tonen dat het Nederlandse gedachtengoed hoog in het vaandel staat. Hiermee wordt een duidelijk en verklaarbaar wetsvoorstel gedaan voor kansrijke en wenselijke inburgering en naturalisatie.
Kansarme naturalisatie, welke men probeert te voorkomen met het voorliggende wetsvoorstel, wordt hiermee eveneens duidelijker aangetoond en toetsbaar gemaakt.
Nogmaals; het voorstel om naturalisatie van gehuwde met een Nederlander van 3 naar 5 jaar te verlengen is een slag in het gezicht van wenselijke inburgering en naturalisatie.