Verlenging naturalisatietermijnen

Reactie

Naam R Jha
Plaats Groningen
Datum 30 september 2025

Vraag1

U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Het is mijn plan om binnenkort een aanvraag voor naturalisatie te doen. Nederland is mijn thuis. Ik woon hier, ik werk, ik rij auto en ik heb veel Nederlandse vrienden. Ik voel mij volledig onderdeel van dit land.

Ik draag bij door hier belasting te betalen, door te werken en door deel te nemen aan de samenleving. Ik hou van Nederland en ik noem dit land mijn thuis. Daarom vind ik dat ik, en vele anderen in dezelfde situatie, de kans verdienen om Nederlander te worden. Mensen die na vijf jaar voor het Nederlanderschap kiezen, doen dit met evenveel liefde en overtuiging als ik.

Bovendien geven veel mensen bij naturalisatie hun eerste nationaliteit op. Dat laat zien dat zij bewust kiezen voor Nederland en hier hun toekomst willen opbouwen.

De termijn van vijf jaar is een goede balans. Het laat zien dat iemand hier geworteld is, maar het geeft ook de mogelijkheid om tijdig volledig mee te doen in de samenleving. Een verlenging naar tien jaar maakt dit proces onnodig zwaar en kan integratie juist tegenwerken.

Ik hoop dat mensen zoals ik, die werken, bijdragen en zich echt thuis voelen, de kans blijven krijgen om na vijf jaar Nederlander te worden.