Verlenging naturalisatietermijnen

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Wezep
Datum 20 oktober 2025

Vraag1

U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Geachte heer/mevrouw,

Als immigrant die alles achter zich heeft gelaten om een nieuw leven in Nederland op te bouwen, heb ik binnen drie jaar alle inburgeringsexamens met succes afgerond. Daarnaast neem ik actief deel aan vrijwilligerswerk, waarmee ik de band tussen de samenleving waarin ik leef en mijn eigen culturele achtergrond versterk.

Nederland heeft mij belangrijke kansen geboden, en in ruil daarvoor draag ik met volle inzet bij aan de maatschappij. Ik ben wetenschapper van beroep en zal binnenkort beginnen als verantwoordelijke van een Research & Development-laboratorium binnen een internationaal bedrijf. In deze rol zal ik Nederland vertegenwoordigen op internationale conferenties en bijdragen aan kennisontwikkeling en innovatie.

Ondanks al deze inspanningen en mijn duidelijke integratie vind ik het moeilijk te begrijpen dat ik tien jaar zou moeten wachten om in aanmerking te komen voor het Nederlanderschap. Dit is, naar mijn mening, niet in overeenstemming met de fundamentele waarden van gelijkheid en wederkerigheid waarop de Nederlandse samenleving is gebouwd.

Bovendien wil ik erop wijzen dat het argument dat een reisdocument voldoende zou zijn, in de praktijk niet standhoudt. In verschillende niet-Schengenlanden zijn vrienden van mij, ondanks het bezit van een geldig reisdocument, tijdelijk vastgehouden of ondervraagd — enkel omdat zij geen paspoort konden tonen.

Daarom verzoek ik om het voorstel tot verlenging van de naturalisatietermijn te heroverwegen.

Met vriendelijke groet,
C. Nazik