Intrekkingswet Zondagswet

Reactie

Naam E.J. ter Keurs
Plaats Rijssen
Datum 23 mei 2016

Vraag1

Wilt u reageren op het voorstel om de Zondagswet in te trekken? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een tekst te typen of door een document te uploaden.
Intrekking Zondagswet.
Evenals mijn echtgenote ben ik tegen de intrekking van de zondagswet en wel o.a. om de navolgende redenen:
- de zondagswet biedt op de dag des Heeren nog enige mate van rust, wat voor de samenleving een heilzame werking heeft, daar juist deze dag door de Heere afgezonderd is om bezig te kunnen zijn met de dingen van Gods Koninkrijk;
-het sociale motief is, dat het voor mens en dier noodzakelijk is om gedurende 1 dag in de week afstand te nemen van alle inspanningen van het dagelijks werk;
-het ongedaan maken van de Zondagswet impliceert tevens een uitbreiding van het aantal winkelopeningen op de zondag. Naast het principiele aspect dient hier ook meegewogen te worden de aversie van vele kleine zakelijke ondernemers tegen de zondagsopenstelling van hun winkel, vanwege bedrijfseconomische motieven.

E.J. ter Keurs
De Overtoom 10
7462MZ Rijssen