Intrekkingswet Zondagswet
Reactie
Naam
|
H.G.L. van de Munt
|
Plaats
|
Garderen
|
Datum
|
21 mei 2016
|
Vraag1
Wilt u reageren op het voorstel om de Zondagswet in te trekken? Dan kunt u hier uw reactie geven. U kunt dat doen door een tekst te typen of door een document te uploaden.
Afschaffing van de zondagswet heeft op drie punten een nadeel:
Christenen gedenken al 2000 jaar wereldwijd de opstanding van de Heere Jezus. Christenen zijn dus principieel tegen op het intrekken van de Zondagswet.
Sociaal is het ook nadelig: De zondag is een gemeenschappelijk rustpunt die waardevol en nodig is om familie en andere sociale verbanden te onderhouden.
Ook economisch is het nadelig. Een rustdag heeft geen negatieve gevolgen voor de economie of werkgelegenheid, geld kan maar eenmaal worden uitgegeven. Bovendien is het beter voor kleinere ondernemers en winkeliers, zodoende zorgt het voor meer diversiteit.