Differentiatie vliegbelasting
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Utrecht |
Datum | 23 februari 2025 |
Vraag1
Per 2027 wil het kabinet de totale opbrengst van de vliegbelasting met € 248 miljoen verhogen. Het plan is om vluchten over lange afstanden - met een hogere totale uitstoot - meer te belasten. In veel Europese landen die een vliegbelasting hebben, worden vluchten over langere afstanden al hoger belast. Dit wordt ook wel ‘differentiatie van het tarief van de vliegbelasting naar afstand’ genoemd.1. Vindt u dat lange vluchten (>2.500 km) zwaarder belast moeten worden dan korte vluchten (<2.500 km)?
Absoluut niet oké. Het voorkomt namelijk niet dat de vliegtuigen langere afstanden vliegen. Er wordt hoogstens een iets kleinere bezettingsgraad gecreëerd, omdat sommige mensen het te duur vinden. Echter, de vlucht zal toch doorgaan.
Daarnaast heeft Nederland ook nog de bijzondere gemeenten Bonaire, St Eustatius en Saba en de Caribische eilanden Aruba, Curacao en Sint Maarten in haar koninkrijk. Dit zijn onderdelen van Nederland en er vindt een behoorlijke beweging tussen Europes en Caribisch Nederland plaats. Dit mag niet benadeeld worden door extra belastingen. Hiervoor en voor deze eilanden mag dit absoluut niet gelden.
Vraag2
Zeer korte vluchten – zoals een vlucht van Amsterdam naar Brussel - veroorzaken per kilometer relatief veel uitstoot. Ook zijn er vaak andere, duurzamere vervoersopties zoals de trein of de auto beschikbaar. Zeer lange vluchten – zoals een vlucht van Amsterdam naar Bali – hebben juist een hoge totale uitstoot, mede door de duur van de vlucht.2. Vindt u dat zeer korte vluchten (<500 km) extra belast moeten worden in de vliegbelasting ten opzichte van andere vluchten?
Nee, geen extra vlieg-tax. Is onzin om hiermee de uitstoot te beperken. Beter is inzetten op ecologisch vliegmogelijkheden voor korte en middellange trajecten.
Vraag3
3. Vindt u dat zeer lange vluchten (>10.000 km) extra belast moeten worden in de vliegbelasting ten opzichte van andere vluchten?Ook hier ben ik geen voorstander van. Het lost het probleem namelijk niet op. De vluchten zullen blijven bestaan en vliegtuigen zullen deze routes vliegen.
Enige oplossing is deze vluchten verbieden en mensen niet meer laten reizen. Dit is niet wenselijk.
Noodzakelijk is om het ergens anders te realiseren niet met allerlei extra onnodige belastingen.
Vraag4
Als over lange afstanden meer vliegbelasting wordt betaald, moet worden bepaald vanaf welke afstanden de hogere tarieven gelden. De gekozen afstandsgrenzen kunnen er toe leiden dat landen of gebieden deels in het ene tarief vallen en deels in een ander tarief. Dit kan ongewenst zijn. Een mogelijke oplossing is om voor bepaalde landen of gebieden een aangepast tarief te rekenen. Dit kan op basis van verschillende criteria zoals bijvoorbeeld het hebben van een EU-lidmaatschap of het zijn van een overzees gebied. Het rekenen van een lager tarief voor bepaalde landen of gebieden kan invloed hebben op de hoogte van de tarieven.4. Vindt u dat voor specifieke landen of gebieden andere tarieven moeten worden gerekend dan het tarief waar zij op basis van hun afstand tot Nederland toe behoren? Zo ja, welke landen of gebieden moeten er volgens u verschillend belast worden in de vliegbelasting?
Absoluut niet oké om een extra vlieg-tax in te voeren.
Daarnaast heeft Nederland ook nog de bijzondere gemeenten Bonaire, St Eustatius en Saba en de Caribische eilanden Aruba, Curacao en Sint Maarten in haar koninkrijk. Dit zijn onderdelen van Nederland en er vindt een behoorlijke beweging tussen Europes en Caribisch Nederland plaats. Dit zijn zeer belangrijke onderdelen van het koninkrijk der Nederlanden. Deze gebieden moeten absoluut ontzien worden!
Zij mogen niet benadeeld worden door extra belastingen. Hiervoor en voor deze eilanden mag dit absoluut niet gelden.
Vraag5
De huidige vliegbelasting kent verschillende uitzonderingen. Voor bijvoorbeeld transferpassagiers en voor vluchten met vliegtuigen met een gewicht van minder dan 4.000 kg. Uitzonderingen of verschillende tarieven kunnen gebruikt worden om bepaald gedrag aan te moedigen of juist te ontmoedigen. Wel maken ze de uitvoering van een belasting vaak complexer. Daarnaast kunnen uitzonderingen leiden tot hogere tarieven.5. Vindt u dat alle soorten vluchten en passagiers gelijk moeten worden belast? Zo nee, welke passagiers en/of vluchten vindt u dat er verschillend belast of zelfs uitgezonderd moeten worden van de vliegbelasting?
Nogmaals extra vlieg-tax is niet oké.