Besluit veilige jaarwisseling
Reactie
| Naam | Vuurwerkverbod werkt niet. J.W Geerdsma |
|---|---|
| Plaats | Joure |
| Datum | 7 november 2025 |
Vraag1
U kunt tot en met 5 december 2025 via deze website reageren op alle onderdelen van het besluit en de toelichting.1. Wat vindt u van de voorgestelde uitwerking?
2. In het Beleidskompas is tevens een scenario opgenomen waarin de burgemeester een locatie aanwijst waar het afsteken van vuurwerk tijdens oud en nieuw is toegestaan. Dit kan gelden voor iedereen (variant A) of uitsluitend voor leden van een vereniging (variant B). Dit scenario is niet verder uitgewerkt, omdat zij minder goed aansluit bij de doelstellingen van de initiatiefnemers. Indien gewenst kunt u hierop reflecteren.
Heb het kompas goed doorgelezen, scenario 1 is gewoon het beste. Waarom is scenario 1 het beste? Er hoeft niks aangevraagd te worden, vuurwerk heeft ook een verbindende factor. Als vuurwerk verboden word draai je niet alleen een traditie de nek om, maar ook de gezelligheid in de straat waar men samen komt om nieuwjaar te wensen met een leuke sierpakket. Thuis gezellig een hapje en een drankje in familiekring gezellig voor de buis tot het aftelmoment genieten van oud en nieuw.
Zou kiezen voor scenario 1 gezelligheid en thuis voor de deur afsteken en natuurlijk weinig rompslomp hoef niks aan te vragen.
Scenario 2 dat lijkt mij niet te doen, teveel rompslomp, gedoe gedoe. En waar moet het vuurwerk dan gekocht worden. En wat nou als een burgermeester de benodigde vergunning niet afgeeft? Kvk is ook klinkklare onzin. Wat als er een windje staat, kan de show ook niet doorgaan. En waar ik ook op stuit kostenplaatje is veel te hoog en te duur.
Zet in op betere politieinzet, geef hun mogelijkheden raddraaiers aan te pakken. Nu geef je een heel verkeerd signaal af naar de burger/huisvader/vuurwerkliefhebber. Hun zet je weg als criminelen straks en de raddraaiers gaan vrolijk en ongestraft door, geen vuurwerk gooien ze wel met straattegels/bierflesjes en weet ik het wat. Zet in op beter handhaving en het terug komen van gezag, zodat mensen weer respect voor de politie heeft.
Dan het illegale vuurwerk, dat is nu al niet te handhaven. Hoe zie de overheid het voor zich? Zoveel grenzen en nog komt het over de grens. Politie heeft al mankracht tekort en mensen halen hun vuurwerk over de grens en het verbod zou niks uithalen.
Nogmaals scenario 1 is beter, goedkoper en gezelliger. Leuk zo een show, vereniging maar met zijn allen met wildvreemden bij elkaar brengt geen gezelligheid en verbinding. Eerder knokpartijtjes, en files, en van huis af om naar een showtje van 5 minuten te kijken om vervolgens weer naar huis te kunnen.
Conclusie. Totaal onnodig vuurwerk te verbieden, laat de traditie zoals het nu nog is, niet handhaafbaar, verenigingsverband veel te duur, niemand kan dat betalen, verzekeraars zal niet verzekeren. En ADR voor vervoer, kostenplaatje te hoog.
Ik ben tegen een vuurwerkverbod, wetsvoorstel spoedig van tafel, teveel haken en ogen, en veel te ridicuul. Draai deze traditie niet de nek om.