AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Wassenaar |
Datum | 21 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Ik vind het essentieel dat alle dieren die gehouden worden in de veehouderij naar buiten kunnen. Daar is frisse lucht, daglicht, modder, vers gras, mogelijkheid tot bewegen. Niet naar buiten kunnen is ongezond en ongezonde dieren willen we niet. We weten al jaren dat de luchtkwaliteit in stallen slecht is - we verzinnen er van alles op maar dat zorgt regelmatig voor stalbranden. Dat wijst op slecht onderhoud en slechte schoonmaak. Dieren hebben meer frisse lucht nodig net als wij mensen dat nodig hebben om ons goed te voelen.
Dan het gebruik van kraamkooien nog 15 jaar toestaan?! We sluiten moeders op - geen mogelijkheid tot bewegen. Dit kan niet goed zijn voor de biggen maar ook niet voor de moeder. En alles wat niet goed is voor de moeder is niet goed voor de biggen - dit moet stoppen! Biggen horen de ruimte te hebben bij hun moeder en daar gedurende een gezonde periode te kunnen spenen. Ze hebben ruimte nodig elkaar te leren kennen en hun natuurlijke gedrag te kunnen toepassen.
Ik vind het absurd dat deze regels zo moeilijk zijn om door te voeren. We hebben het over levende wezens. U heeft vast een huisdier thuis zitten. Die wil je toch ook niet opsluiten in zo een kleine ruimte met vele soortgenoten in bijvoorbeeld uw badkamer waar u beperkt schoonmaakt en beperkte frisse lucht hebt en geen daglicht of iets.
Geef de dieren en met name varkens meer ruimte, buitenplaats , frisse lucht, meer tijd bij en ruimte voor n met moedervarken.