AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Finsterwolde |
Datum | 28 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Er is geen plan om varkens naar buiten te laten. Wanneer je goed wil zorgen voor varkens naar buiten kunnen om natuurlijk gedrag te kunnen doen. Consequent niet kunnen uitvoeren van natuurlijke behoeftes is frustrerend en lijkt op marteling.
Het gebruik van kraamkooien is niet goed voor de zeugen in hun biggetjes. Doorgaan is gek als je weet dat het niet goed is. Nog minstens 15 jaar toestaan is idioot. Stoppen, ni. H
Probeer zelf eens te leven op zo'n kleine ruimte. Dag in dag uit. Varkens hebben veel ruimte nodig voor natuurlijk gedrag, zoals spelen, rusten en sociaal contact.
Luchtkwaliteit in stallen is onvoldoende en veroorzaken gezondheidsproblemen bij varkens. Doorgaan met deze waarden is ziekmakend.
Varkens zijn zeer intelligente dieren. Studies tonen aan dat ze over complexe cognitieve vaardigheden beschikken, vergelijkbaar met die van een vierjarig kind. Ze kunnen puzzels oplossen, spelletjes leren, hun omgeving goed onthouden en zelfs een spiegel gebruiken om verborgen voedsel te vinden. Varkens zijn ook sociaal en leren van elkaar, wat hun intelligentie nog verder benadrukt.
Biggen worden veel te vroeg worden weggehaald bij hun moeder. Stop met het martelen en slecht behandelen van deze beesten. Mensonwaardig!