AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Amersfoort |
Datum | 28 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Het plan is veel te vaag. Er zijn allerlei uitwegen om maar niet aan de criteria voor een dierwaardige veehouderij te hoeven voldoen.
1) Als het niet lukt om doelen te halen dan is dat kennelijk akkoord. Bovendien doen de wel geformuleerde doelen geen recht aan het welzijn van de dieren. Financiële belangen blijven kennelijk belangrijker dan dierenwelzijn. Doet wel erg sterk denken aan de belangen van slavendrijvers.
2) Zo blijft het gebruik van een kraamkooi nog 15 jaar! toegestaan. Dat je de tijd moet krijgen om je bedrijfsvoering om te schakelen is logisch. Maar waarom hier 15 jaar voor nodig is is volgens mij niet uit te leggen. En natuurlijk heeft het achter je laten van een praktijk gebaseerd op winst-optimalisering ten koste van dierenwelzijn een prijs.
2) Hetzelfde kan worden geconstateerd bij het ontbreken van een concrete stappen om varkens de gelegenheid te geven naar buiten te kunnen on bijvoorbeeld te kunnen wroeten in de aarde.
3) En zo is de norm voor de verruiming van de varkensstallen een aanfluiting. Voor hun natuurlijk gedrag hebben varkens veel meer extra ruimte nodig dan de verruiming van 0,1 m2 per varken..
4) Ook blijven de normen voor de luchtkwaliteit in de varkensstallen onvoldoende. De maximum toegestane waarden moeten voor de gezondheid en het welbevinden van de varkens beduidend omlaag.
5) En last-but-not-least blijft het voorstel toestaan dat biggen veel te vroeg worden weggehaald bij hun moeder. Langer bij de moeder blijven is essentieel voor het welzijn, gedrag en de gezondheid van zowel moeder als big.