AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Amerongen |
Datum | 29 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Goedemorgen,
Mijn reactie gaat over kalveren:
Het voorstel van minister Wiersma doet geen recht aan de waardigheid van het dier. Dit kan echt beter:
1. Gezonde voeding: kalfjes in de vleesindustrie krijgen te weinig ijzer en hebben daarmee vaak bloedarmoede. Ook is hun voeding niet al te best. Kalfjes hebben geen stem maar moeten wel goed kunnen eten, dat wil zeggen hooi of gras.
2. Kalfje bij de moeder: moederzorg is heel belangrijk voor pasgeboren kalfjes. Helaas staat niet in dit plan dat kalfjes bij hun moeder moeten opgroeien. Ik zou graag zien dat moeder en jong zo lang mogelijk bij elkaar blijven.
3. Groepsgedrag: kalfjes mogen nog steeds alleen in een hokje gehouden worden. Runderen zijn kuddedieren en dan is het een heel slecht idee om jonge dieren in hun eentje te laten verpieteren.
4. dierwaardige ligplek: In de vleesindustrie leven kalfjes op roosters en in hun eigen ontlasting. Dat moeten toch anders kunnen. Zij moeten een schone en zachte ligplek hebben. Ze worden ook al opgegeten.
5. Frisse lucht: alle dieren moeten naar buiten kunnen. Zonder dat is elke vorm van veehouderij dieronwaardig!
6. Grazen: weidegang is een basisbehoefte voor koeien, maar helaas ontbreekt de verplichting daartoe. Dat is een gemiste kans.