AMvB Dierwaardige Veehouderij

Reactie

Naam Anoniem
Plaats Coevorden
Datum 21 juli 2025

Vraag1

- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?
- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Beste mevrouw Wiersma,

Waarom knuffelen en vertroetelen we honden en katten en laten we zulke gevoelige en intelligente dieren als varkens zo aan hun lot over? Hebben zij geen recht op een beter bestaan voordat zij voor ons genot worden geslacht en opgegeten?

Net als koeien, moeten varkens naar buiten kunnen. Zij hebben ook behoefte aan frisse lucht, zien van daglicht, spelen en natuurlijk gedrag te kunnen uiten zoals wroeten.

Het opsluiten van zeugen in kooien is schadelijk voor hun welzijn en dat van hun biggen. Varkens hebben ruimte nodig voor natuurlijk gedrag als spelen, rusten en sociaal contact want ja, het zijn hele sociale dieren! Biggen worden ook veel te vroeg weggehaald bij hun moeder. Langer bij de moeder blijven bevordert hun gedrag, welzijn en gezondheid.

De huidige luchtkwaliteit in stallen veroorzaken gezondheidsproblemen bij varkens. Maakt u zich geen zorgen wat uiteindelijk in het stukje vlees terechtkomt?

Met vriendelijke groet,
Sita Zindel