AMvB Dierwaardige Veehouderij

Reactie

Naam Mw I Lindeboom
Plaats Alphen NB
Datum 22 juli 2025

Vraag1

- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?
- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Dirk Boon, bijzonder hoogleraar Dier en Recht bij de inauguratie van zijn leerstoel aan de Universiteit in Groningen (1997), sprak zich toen al uit over de grote misstanden in de bioindustrie. De oorzaak is nog steeds
het grote economische belang waarvan het dier de dupe is. Tegen zo laag mogelijke kosten moet zo snel mogelijk een karbonade 'gefabriceerd' worden. Maar dieren zijn geen dingen en ook geen robots Het zijn levende en voelende wezens die net als ieder levend wezen het verdienen om met respect behandeld te worden.
Er zijn nog steeds dieronwaardige omstandigheden in de bioindustrie en de voorstellen van minister Wiersma om het dierenwelzijn te verbeteren , zijn strikt onvoldoende. Daarbij is er een democratische besluitvorming geweest voor diervriendelijker methodes. Daar dient de minister zich aan te houden.