AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | rotterdam |
Datum | 22 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Ik vind het uitermate treurig en onacceptabel dat voorgenomen plannen om het dierenwelzijn te verbeteren door minister Wiersma teruggedraaid dreigen te worden. Zo begrijp ik dat de kraamkooien waarbij zeugen in een krappe ruimte liggen waar ze nauwelijks kunnen bewegen, nog minstens 15 jaar toegestaan worden, dat varkens geen gelegenheid wordt geboden om naar buiten te gaan, en dat biggen nog steeds veel te vroeg bij hun moeder weggehaald mogen worden. Hetzelfde geldt voor kalfjes, die blijkbaar ook nog steeds bij hun geboorte weggehaald mogen blijven worden en eenzaam opgesloten. Je hoeft er geen wetenschappelijk bewijs op los te laten om te begrijpen dat dit voor veel leed zorgt zowel bij de moederkoe als het kalf. Stierkalfjes komen in deze plannen al helemaal nooit buiten en zitten hun hele leven in een betonnen stal opgesloten. Dit zijn nog maar enkele details. Ik vind het mens en dieronwaardig dat deze praktijken uberhaupt bestaan, en vind het onbegrijpelijk dat, nu er een mogelijkheid is om dieren een mogelijkheid te geven op een dierwaardiger bestaan, deze mogelijkheid mogelijk weer teruggedraaid wordt.
Ik hoop op menselijkheid in de ware zin van het woord, wat voor mij compassie met alle levende, en daarmee lijden ervarende wezens betekent.