AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Mts. Smit-van Holten (Dhr H Smit) |
---|---|
Plaats | Nieuweroord |
Datum | 4 augustus 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Als kalverhouder maak ik bezwaar tegen het huidige couvenant
* water kan ook gegeven worden in de melktroggen
* m2 per kalf verhoging is alleen mogelijk wanneer er een hogere vergoeding gegeven wordt door integraties of wanneer de huidige plekken bijgebouwd mogen worden.
* welzijnsrooster kan alleen met eem finanancieel impuls van de overheid...het is niet alleen een rooster vervangen, de huidige muren moeten ook stevig genoeg zijn om de roosters te dragen.
* onafhankelijke autoriteit? Hoe onafhankelijk is deze? En hoe gericht zijn ze op de praktijk?
* 6 weken aan de speen per kalf
Hoe is dit getoetst? Waarom 6 weken en hoe wordt er gekeken naar haalbaarheid, werkdruk en hygiene?
* lichtinval verhoging?
Eat gebeurt er wanneer er teveel zonlicht in de stal komg met warme dagen, ventilatoren moeten harder draaien en bij koude dagen meer koudebruggen en tocht.
Waarom geen wettelijke verhoging in de lumen?
Wanneer deze eisen def gesteld gaan worden, graag voor een langere termijn zodat er op geinvesteerd kan worden met kans op winst bij de kalverhouder...nu draaien wij al jaren op voor de kosten van de integraties en welzijnsorganisaties