AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | J.H. Beck |
---|---|
Plaats | Nieuwerkerk ad IJssel |
Datum | 21 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Deze algemene maatregel van bestuur heeft een paar goede punten maar lijkt mij zeker niet dierwaardig.
Er is geen plan om varkens naar buiten te laten, de buitengewoon dieronvriendelijke kraamkooi wordt nog 15 jaar toegestaan, stallen voor varkens en andere dieren zijn nog steeds veel te krap, normen voor luchtkwaliteit zijn nog steeds te hoog en biggen worden nog steeds te vroeg gespeend.
Voor koeien wordt weidegang nog steeds niet verplicht. Dit geldt ook voor toegang tot een uitloop voor varkens en pluimvee. De ligboxenstallen worden niet vervangen door vrijloopstallen. En pluimvee heeft nog steeds geen recht op daglicht.
Dit voorgenomen besluit is dus gewoon niet in het belang van de dieren. Als we als land willen streven naar een dierwaardige veehouderij moet daarbij in de allereerste plaats de belangen van dieren voorop staan. Het lijkt er op dat in dit voorstel de belangen van veehouders zwaarder gewogen worden. Het daarom gewoon een slecht voorstel.
Met vriendelijke groet,
Hans Beck, Nieuwerkerk aan den IJssel