AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | R Boshuizen |
---|---|
Plaats | Amsterdam |
Datum | 3 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
Het is ronduit mensonwaardig zoals in de bio (veeindustrie) met beesten wordt omgegaan. De schandalen zijn veelomvattend. Levende wezens worden gezien als nummers die onze economie moeten helpen. In de tiende eeuw
schreven Arabische filosofen het beroemde werk: De zaak van de dieren tegen de mensen. In dit verhaal weigeren de dieren nog langer te accepteren dat de mens op hen jaagt; ze gevangen houdt; en zonder enige consideratie ze gebruuikt voor eigen doeleinden. We zijn tien eeuwen verder en er is nog niets veranderd L:ees dat boek en wordt wijs!
'De zaak van de dieren tegen de mensen' Uitgave van Uitgeverij BULAAQ-Amsterdam. Vertaald uit het Arabisch door
Remke Kruk, emeritus hoogleraar Arabisch aan de universiteit van Leiden.