AMvB Dierwaardige Veehouderij
Reactie
Naam | Anoniem |
---|---|
Plaats | Zaandam |
Datum | 11 juli 2025 |
Vraag1
- Heeft u algemene op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit?- Heeft u diersoortspecifieke op- of aanmerkingen bij het voorgestelde Besluit (kippen, melkvee, kalveren of varkens)?
De oude- en nieuwe regering moet meer doen voor dierenwelzijn!
In dit voorstel krijgt geen enkel dier het recht om buiten te komen. Zelfs daglicht blijkt voor een aantal diersoorten teveel gevraagd. Een varken van 100 kilo mag levenslang worden opgesloten in een hok met nog geen vierkante meter ruimte per dier. Legkippen nog tot 2035 in kooien. En een pasgeboren kalfje twee weken lang moederziel alleen in een hokje.
Ik roep u op deze plannen in te trekken en met een nieuw voorstel te komen, ook wat betreft dier-onvriendelijke ingrepen die nu nog jarenlang worden toegestaan en het toelaten van direct bij de moeder weghalen van kuikens en kalveren .