Wet financiering kinderopvang
Reactie
|
Naam
|
Anoniem
|
|
Plaats
|
Tilburg
|
|
Datum
|
23 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt reageren op het gehele wetsvoorstel.
Wet financiering kinderopvang, het klinkt heel mooi met een prachtig uitgangspunt maar ik voorzie grote problemen.
Enkele 'kleine'voorbeelden:
Kleine bedrijven hebben extra personeel nodig om dit juist te kunnen uitvoeren. De kosten voor de ondernemer gaan dus langzaam omhoog en dan het uurtarief voor de Ouders ook.
De Gastouderbureaus gaan ook meer kosten maken en ook zij gaan hun prijs verhogen.
Het totaalbedrag wat een Vraagouder dus moet gaan betalen gaat dus ook omhoog.
De Gastouders moeten dit misschien gaan compenseren met hun eigen uurtarief om klanten binnen te halen.
Onze vergoeding is al onder onze kostprijs maar kleinschalige, flexibele opvang is wel echt noodzakelijk in Nederland.
De Kinderopvangcentra moet persoonsgegevens gaan controleren. Deze controle is op dit moment alleen mogelijk door de Belastingdienst. De wet voorziet hier nog niet in. Als er per ongeluk een fout wordt gemaakt, want het is tenslotte mensenwerk zijn (kleine) organisaties opeens verantwoordelijk voor Belastinggeld van Vraagouders.
Voorheen is er al veel gesproken over misstanden in de Kinderopvang m.b.t. Belastinggeld. Toeslagen, fraude etc. etc..
Het is naar mijn mening erg fraude gevoelig. Uurprijzen gaan (weer) omhoog, er worden meer uren geschreven om de kosten te dekken. Dit willen we toch met z'n allen voorkomen?
Dat het geld gestort gaat worden om de rekening van de Kinderdagverblijven is misschien een goed idee. Echter de Vraagouders moeten zelf de aanvraag verzorgen en de hoogte van het bedrag gewoon linken aan het inkomen. Geen vast bedrag en/of totaal bedrag. Dan gaat de prijs omhoog en gaan ouders uiteindelijk bijbetalen.
Daarnaast kunnen de Gastouders niet omhoog met hun uurprijs en kunnen dus weer niet mee met de concurrentie.
Het zou voor de branche beter zijn dat alles gelijk getrokken wordt en de totale Kinderopvang in Nederland naar een hoger plan getild wordt.